Menü

BÜYÜK BALKAN TURU SARAYBOSNA - BELGRAD TÜRK HAVA YOLLARI İLE

27.08.2022 

1. Gün | İstanbul, Saraybosna

Gezimizin ilk günü, kalkıştan 3 saat önce, İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz ile buluşarak başlıyor. Havaalanında bilet ve gümrük işlemlerini bitirdikten sonra Türk Havayollarının tarifeli seferi ile Saraybosna’ya hareket.  Saraybosna’ya varış ve akabinde panoramik Saraybosna turumuza başlıyoruz. Saraybosna’da şehrin simge yapılarından kütüphane binası(Vyeçnitsa), Avrupa’nın en müstesna çarşısı baş çarşısı, Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi, Hüsrev Bey Camii, Saat Kulesi, Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri, Musevi Sinagogu, 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camisi görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuzu sönmeyen ateşte tamamlayacağız. Turumuzun ardından serbest zaman. Daha sonra misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Saraybosna Savaş Tüneli Gezisi’ne katılabilirler. Savaş Tüneli Gezisinden sonra misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Yemekli ve Müzikli Bosna Gecesi Turu’na katılabilirler. Geceleme Saraybosna otelimizde.

 

2. Gün | Saraybosna

Kahvaltının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Travnik- Jajce(Pliva Şelalesi) Gezisi'ne katılabilirler. Gezimiz sonrası otelimize hareket ediyoruz. Geceleme Saraybosna otelimizde.

 

 

3. Gün | Saraybosna, Konjic, Mostar

Kahvaltının ardından Mostar’a doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Konjic şehrine uğruyoruz. Osmanlı’dan günümüze kadar gelmiş ve restorasyonu Türkiye tarafından yapılan meşhur Konjic köprüsünü görmek ve Neretva nehri kenarında kahve keyfi ve ahşap el işlemesi atölyelerinden alışveriş için mola veriyoruz. Misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Tito’nun Sığınağı Gezisi’ne katılabilirler.  Daha sonra Mostar’a hareket. 1992 savaşında yıkılan köprüsüyle anılan Mostar’a varış. 600 yıllık geçmişe sahip, Bosna-Hersek’i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek’in en büyük şehri Mostar’ı tanıtan yürüyüş turumuzda, 1557’de Mimar Sinan’ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin’in inşa ettiği, ancak 1992’de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004’te Türkiye’nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koska Mehmed Paşa Camii, Karagöz Bey Camii, Mostar çarşısı, Eski Hamam ve dönemin tipik Osmanlı evini yansıtan Müslüm Bey Konağı göreceğimiz yerler arasındadır. Mostar gezimizin ardından serbest zaman. Misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Blagaj Tekkesi Gezisi’ne katılabilirler. Gezimizin ardından geceleme Mostar otelimizde.

 

4. Gün | Mostar, Kotor, Budva, İşkodra

Kahvaltının ardından otelimizden hareket ederek Adriyatik Denizinin incisi ve dünyanın en genç ülkelerinden biri olan Karadağ’a giriş yapıyoruz. Karadağ’ın önemli turistik cazibe merkezi ve UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Kotor hareket ediyoruz. Jules Verne’ nin “Eski kıtanın en çekici köşesi” dediği Kotor’ u yürüyerek yapacağımız şehir gezimizde, Venedik mimarisinin dokusuyla kendinizi bir ortaçağ kentinin sokaklarında hissediyor olacaksınız. Bir sonraki durağımız muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Budva'da yürüyerek yapacağımız şehir turunda Stari Grad (Eski şehir merkezi) ve kaleyi geziyoruz. Panoramik gezimizde Kutsal Teslis Kilisesi, Santa Maria in Kilisesini, hisarı ( Kent duvarları)  göreceğiz. Eski şehrin dar sokaklarında hediyelik eşya alabileceğiniz birçok işletme mevcuttur.  Ardından zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve günümüzde yenileme çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St. Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola veriyoruz. Sonrasında İşkodra otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

5. Gün | İşkodra, Tiran, Ohrid

Kahvaltının ardından otelimizden ayrılarak Tiran’a hareket ediyoruz. Arnavutluk’un başkenti Tiran’da panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, Tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü ve İskender Bey Meydanı görülecek yerler arasındadır.. Ardından Ohrid'e doğru hareket ve Ohrid şehir turumuza başlıyoruz. Panoramik olarak, Bizans döneminin Ohrid’ deki en önemli kilisesi Aziz Kliment Kilisesi, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma Anfi-tiyatro, Car Samuel Kalesi, Türk Çarşısı, Ali Paşa Camii, Türk ve Horasan evleri, Antik Egnatia yolu, Saat Kulesi, Aya Dimitri Kilisesi, Samoil Kalesi , 4. yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohrid Halveti Tekkesi görülecek yerler arasındadır. Ohrid gezisinden sonra serbest zaman. Misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Yemekli Makedon Gecesi’ne katılabilirler. Geceleme Ohrid otelimizde.

 

6. Gün | Ohrid, Manastır ,Kalkandelen, Üsküp

Kahvaltının ardından ekstra olarak düzenlenecek St. Naum Manastır ve Tekne Gezisi için otelden ayrılıyoruz. Turumuzun ardından  İttihat-Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan Resne’li Niyazi’nin Sarayını panoramik olarak görüp Manastır’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Manastır’a varışımızın ardından yapacağımız panoramik turda, Yeni Cami, Türk Çarşısı, (Elveda Rumeli dizisindeki tarihi sokaklar), Kapalı Çarşı, İshakiye Paşa Cami ve Saat Kulesi görülebilecek yerler arasındadır. Ardından Şirok Sokak olarak adlandırılan Manastır çarşısında yürüyüş yapıp, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Atatürk’ün okuduğu askeri idadiyi ziyaret ediyoruz. Daha sonra Makedonların Tetova olarak adlandırdığı, Makedonya’nın 2.büyük şehri olan ve bizim tarihimizde Kalkandelen olarak bildiğimiz şehre gideceğiz. Burada dünyaca ünlü Alaca Camii ve külliyesinde bulunan medreseyi gördükten sonra Üsküp’e hareket ediyoruz. Üsküp’e varışımız sonrası panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın da doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü bulunmaktadır. Vardar Nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı’nı, Osmanlı Köprüsü’nü ve Davut Paşa Hamamı’nı dışarıdan göreceğiz. Ardından Türk Çarşısı’na gidiyor ve Türk Çarşısı’ndaki tarihi eserleri görmeye başlıyoruz. Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan 1550 tarihli Kurşunlu Han’ı geziyoruz. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp’te, günümüzde 3 han binası kalmıştır. 15.yy’ın ikinci yarısında inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Hanı’nı ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin ardından Türk Çarşısı’nda alışveriş için serbest zaman verilecektir. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer. Geceleme Üsküp otelimizde.

 

7. Gün | Üsküp, Belgrad

Kahvaltının ardından Belgrad’a hareket ediyoruz. ‘’Beyaz Şehir’’ olarak anılan  Belgrad’ da panoramik  turumuz sırasında Osmanlı eseri olan Kalemegdan (Kale Meydanı), Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Mehmet Paşa (Sokullu Mehmet Paşa) Çeşmesi, Belgrad galibi heykeli, Fikirbayır, Stambol (İstanbul) Kapısı, Askeri Müze, Saat Kapı ve Müzesi, Nebojsa Kulesi, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği nokta, Bayraklı Camii, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukurçeşme, meşhur kafe ve dükkanlarıyla ünlü Knez Mihalijova sokağı, Skadarlija sokağı, St. Sava Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı görülecek yerlerdendir. Belgrad gezisinden sonra serbest zaman ve misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Yemekli Sırp Gecesi Gezisi’ne katılabilirler. Geceleme Belgrad otelimizde.

 

 

8. Gün | Belgrad, İstanbul

 

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması. Daha sonra serbest zaman ve misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Nikola Tesla Müzesi ve Tuna Nehri Tekne Gezisi’ne katılabilirler. Turun ardından Belgrad havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Havayolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket. Turumuzun sonu.

 


İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak
27.08.2022 / 03.09.2022
()
4* OTELLER
599.00 EUR
799.00 EUR
599.00 EUR
22.10.2022 / 29.10.2022
()
4* OTELLER
599.00 EUR
799.00 EUR
599.00 EUR
19.11.2022 / 26.11.2022
()
4* OTELLER
599.00 EUR
799.00 EUR
599.00 EUR


Ekstra Geziler

 

Umut (Yaşam)Tüneli & Vrelo Bosna Turu | Yetişkin : 35 Euro | Çocuk : 20 Euro | 0-2 Yaş Ücretsiz

Otelde alacağımız kahvaltının ardından rehberin belirleyeceği saatte otelden hareket ediyoruz. Yaşam veya Umut Tüneli olarak bilinen, Saraybosna'nın Sırplar tarafından kuşatılması sonucu, kente yiyecek, ilaç, silah sokmak için Aliya İzzet Begoviç ve arkadaşlarının organize ettiği ve kuşatmanın tüm vahşetiyle sürdüğü 1993'te yaklaşık dört ayda yapılan 800 metre uzunluğundaki tünelin ziyaretçilere açık olan kısmına girip savaşın izlerini görüyoruz. Ardından Igman Dağı'nın eteklerinde Bosna Nehri’nin kaynağını oluşturan  Vrelo Bosna’da yeşilin her tonunu bir arada bulabileceğiniz, dereler, şelaleler, göletler ve çeşitli kuşlarla dolu inanılmaz güzelliklerle dolu parkta keşfe çıkıyoruz

 

Yemekli ve Müzikli Boşnak Gecesi: Yetişkin : 45 Euro | 0-2 Yaş Ücretsiz (Çocuk İndirimi Yoktur)

Yerel müzisyenlerin çalacağı Balkan müzikleri eşliğinde Boşnak yemeklerini tadacak ve unutulmaz bir Boşnak gecesi yaşayacağız

 

Jajce (Pliva Şelaleleri) & Travnik Gezisi | Yetişkin : 45 Euro | Çocuk : 20 Euro | 0-2 Yaş Ücretsiz

Otelde alacağımız kahvaltının ardından rehberin belirleyeceği saatte otelden hareket ediyoruz. İlk durağımız doğal sularıyla Orta Çağ Bosna Krallığının başkenti ve adeta bir su şehri olan Jajce. Burada Hırvatların yaşamlarına tanık olacağız. Şehrin siluetini oluşturan Ayı Kulesi’ni, muhteşem doğası ve korunmuş tarihi dokuya sahip olan Pliva Şelalesini ve göllerini ve diğer tarihi yapıları göreceğiz. Şelalenin hemen yanındaki kafelerde dinlenme molası verdikten sonra Travnik’e gitmek üzere yola çıkacağız. Yol üzerinde savaş sırasında birçok insanın şehit edildiği Ahmiç Köyünü ziyaret ediyoruz. Daha sonra Osmanlı İmparatorluğu’nun hüküm sürdüğü dönemde Bosna Sancağının başkenti olan Travnik’te Fatih Sultan Mehmed’in ve ordusunun konakladığı kaleyi, Fatih Sultan Mehmet’in su içip kenarında namaz kıldığı (Göksu) Plava Vodayı, İbrahim Paşa Medresesi, Alaca Cami ve burada inşa edilen ilk Osmanlı camisi olan Süleymaniye Camii’ görülecek yerler arasındadır. Vezirler şehri olarak da bilinen Travnik’teki güneş saatini de gördükten sonra serbest zaman. Sonrasında Saraybosna’daki otelimize transfer oluyoruz.

 

Tito’ nun Sığınağı | Yetişkin : 20 Euro | Çocuk : 10 Euro | 0-2 Yaş Ücretsiz

Josip Broz Tito tarafından 1953-1979 yılları arasında yaptırılan, 1992-1995 Bosna savaşında ortaya çıkan, yaklaşık 6500 metrekare alana sahip 350 kişinin 6 ay boyunca dışarıdan hiç destek almadan yaşayabileceği 24 ton Atom bombasına dayanıklı ve Dünya’da bilinen en büyük sığınakları arasında gösterilen Tito’nun sığınağını ziyaret ediyoruz

 

Blagaj Gezisi | Yetişkin : 15 Euro | Çocuk : 10 Euro | 0-2 Yaş Ücretsiz

Mostar’ın hemen yakınındaki Blagaj adlı köye gideceğiz. Buna Nehri’nin kaynağında kurulmuş olan Blagaj tekkesi, küçük bir şelalenin yanına on altıncı yüzyılda dervişler tarafından inşa edilen, gerçek bir Osmanlı dönemi mimarisi örneğidir. Sarı Saltuk ve Alperenler Tekkesi olarak da anılmakta ve İslamiyet’in yayılması için dervişler tarafından kullanılmıştır. Tekkeyi ziyaret edip eşsiz manzaranın tadını çıkartıyoruz.

 

Yemekli ve Müzikli Makedon Gecesi Yetişkin : 45 Euro | 0-2 Yaş Ücretsiz (Çocuk İndirimi Yoktur)

Yerel müzisyenlerin çalacağı Balkan müzikleri eşliğinde Makedon yemeklerini tadacak ve unutulmaz bir gece yaşayacağız.

 

St. Naum Manastır ve –Tekne Gezisi: | Yetişkin : 20 Euro | Çocuk : 10 Euro | 0-2 Yaş Ücretsiz

St. Naum Manastır’ ı Makedonya ‘da Ohri şehrinin 29 kilometre güneyindeki Ohri Gölü boyunca yer almaktadır. 16.yy’da inşa edilen manastır Ohrid Gölü’nün kıyısında ve buradan göle ulaşan Kara Drim Nehri’nin kenarında yer almaktadır. Burada tavus kuşlarını görebilir Ohri Gölü’nün nefes kesen manzarasında fotoğraf çekebilirsiniz. Daha sonra bölgenin en önemli azizlerinden St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesini ziyaret edip sandal ile gezintiye çıkıyoruz.

 

Yemekli ve Müzikli Sırp Gecesi Yetişkin : 40 Euro | 0-2 Yaş Ücretsiz (Çocuk İndirimi Yoktur)

Yerel müzisyenlerin çalacağı Balkan müzikleri eşliğinde Sırp yemeklerini tadacak ve unutulmaz bir gece yaşayacağız.

 

Tesla Müzesi ve –Tuna Nehri Tekne Gezisi: | Yetişkin : 30 Euro | Çocuk : 15 Euro | 0-2 Yaş Ücretsiz

Kahvaltının ardından Tesla müzesi gezisi için rehberin belirleyeceği saatte otelden hareket ediyoruz. Sırp kökenli Amerikalı mucit, fizikçi ve elektrofizik uzman olan Nikola Tesla, dünyadaki bilim ve teknoloji yapısını tam anlamıyla kökünden değiştirebilecek birçok kullanılan ve kullanılmayan deneye/buluşa da imza atmıştır. Özellikle elektriğin kablosuz taşınabilmesi gibi bir buluşu ve bunu kanıtlaması onun ne kadar benzersiz bir mucit olduğunu açıklar. Tesla müzesinden sonra Tuna nehrinde tekne turumuz ile Avrupa’nın iki nehrin buluşma yerinde kurulan tek şehri Belgrad’ı farklı açılardan göreceğiz.

 

OTELLER      

Saraybosna: 4* Hotel, Hotel Hollywood vb

Mostar 4* Hotel, Hotel Hercegovina vb

İşkodra: 4* Hotel, Hotel Rozafa vb

Üsküp: 4* Hotel, Hotel Gold vb

Ohrid: 4* Hotel, Hotel Belvedere vb

Belgard: 4* Hotel, Abba hotel vb

 

 

                            İstanbul           Q  Saraybosna               TK1021      07:25 – 08:15

                            Belgrad            Q  İstanbul                    TK1084     20:20 – 23:10

 

 

Genel Şartlar

Genel şartlar ‘Tur Broşürü’ nün ve ‘Tur Kayıt Sözleşmesi’nin ayrılmaz bir parçasıdır, bağımsız düşünülemez.

Tur Programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur operasyon aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir. Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir. Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Venn Tour misafirleri Venn Tour sorumluluğundadır.

Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir. Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz. Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.

Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir.6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı Venn Tour’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.

Venn Tour geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden,  Acente'nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler.

Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman yada havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Venn Tour’un yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.

Venn Tour; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde Continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve couch bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.

18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya her ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurmaları zorunludur.

Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Venn Tour sorumlu tutulamaz.

Kişilerin tura katılımlarında ki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz tur lideri tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan toplu ulaşım araçlarından yaralanabilecekleri dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.

Tur – Alan – Tur Lideri- Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce operasyon departmanı tarafından mail yolu ile gönderilecektir.

Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Bu tura katılım için Türk pasaportlu yolculara vize uygulaması bulunmamaktadır. Vize alınmış olması ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul Saraybosna gidiş, Belgrad dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • 4 yıldızlı otellerde Saraybosna’da 2 gece, Mostar’da 1 gece, İşkodra’da 1 gece, Ohrid’de 1 gece, Üsküp’te 1 gece, Belgrad’da 1 gece olmak üzere toplam 7 gece konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı
 • Panoramik Saraybosna, Mostar, Kotor, Budva, Tiran, Ohri, Üsküp, Belgrad şehir gezileri
 • Alan - otel - alan transferleri, şehirlerarası transferler
 • Venn Tour Türkçe tur liderlik hizmetleri
 • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
 • Otel konaklama vergileri

 • Yurt dışı çıkış harcı (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
 • Seyahat Sigortası (Covid-19 kapsamlı)
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
 • Ekstra geziler
 • Kişisel harcamalar
  SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ 20 EURO
   (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı(muafiyet) %20 oranındadır. Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına,ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.