Menü

BÜYÜK İSPANYA ENDÜLÜS TURU

05.09.20221. Gün | İstanbul, Barselona

Gezimizin ilk günü, kalkıştan üç saat önce, İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz ile buluşarak başlıyor. Havalimanında bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi varış noktamız Barselona. Varışımızla birlikte yapacağımız panoramik şehir gezimizde; Endülüs Arenası, Montjuic Tepesi, Barselona Limanı, Kristof Kolomb Heykeli (Colon Meydanı), La Sagrada Familia Bazilikası, İspanya ve Catalunya Meydanı, Gaudi'nin evleri (Casa Batllo ve Casa Mila), La Rambla, Port Olimpic göreceğimiz yerler arasında. Gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

 

2. Gün | Barselona

Kahvaltının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek A'dan Z'ye Barselona; Park Güell, El Born ve Gotik Mahalle Gezi’sine katılabilirler. Gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

 

3. Gün | Barselona, Valencia

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerini tamamlıyor, rehberimizin belirteceği saatte lobide buluşarak Valencia’ya hareket ediyoruz. Valencia’ya varışımızda yapağımız panoramik şehir gezisinde; İspanya’nın yaşayan en tanınmış mimarı olan Santiago Calatrava’nın dünya harikası Bilim ve Kültür merkezi, Gotik Katedral, Micalet Çan Kulesi ,15.y.y.’da takasla alışveriş yapılan Lonja Market, Arena, Belediye meydanı, eski market alanı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

 

4. Gün | Valencia, Granada

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerini tamamlıyor, rehberimizin belirteceği saatte lobide buluşarak Granada’ya hareket ediyoruz. Granada’ya varışımızda yapağımız panoramik şehir gezisinde; Emevi ve Abbasi dönemlerinden kalma eserlerin arasında Grand Via, La Rambla Meydanı, Belediye Meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehir gezimizin ardından; misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Elhamra Sarayı Gezisi'ne katılabilirler. Gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

 

5. Gün | Granada, Cordoba, Sevilla

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerini tamamlıyor, rehberimizin belirteceği saatte lobide buluşarak Cordoba’ya hareket ediyoruz. Cordoba’ya varışımızda yapağımız panoramik şehir gezisinde; yapımına 8.yy.'da başlanan ve 10.yy.'da bitirilen Endülüs Emevileri dönemine ait, Batı İslam sanatının en güzel örneklerinden biri olan dünyanın üçüncü büyük camisi Cordoba Camii(Mezquita) ( Giriş Dahil Değildir ), Musevi Mahallesi ve Plaza Mayor göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir gezimizin ardından serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği buluşma saatinde Sevilla’ya hareket ve varışımızda yapacağımız panoramik şehir gezimizde göreceğimiz yerler arasında; İspanya Meydanı, Altın Kule, Paula Rahibeler Manastırı, havuzları ve bahçeleri ile ünlü Maria Luisa Parkı, Santa Cruz Meydanı bulunmaktadır. Şehir turumuzun ardından otelimize transfer. Akşam misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Flamenco&Gipsy Gecesi'ne katılabilirler. Gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

 

6. Gün | Sevilla, Madrid

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerini tamamlıyor, rehberimizin belirteceği saatte lobide buluşarak Madrid’e hareket ediyoruz. Madrid’e varışımızda yapağımız panoramik şehir gezisinde; boğa güreşleri, Flamenko dansları ve renkli gece yaşamı ile ilginç bir cazibe merkezi olan tarihi başkentte Puerto del Sol, Plaza Mayor, Gran Via, Plaza de Espagna, Kraliyet Sarayı, Puerto De Alcala görüleceğimiz yerler arasındadır. Şehir gezimizin ardından öğle yemeği için serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşarak otelimize hareket. Misafirlerimiz akşam ekstra olarak düzenlenecek Madrid Gece Gezisi’ne katılabilirler. Gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde. 

 

7. Gün | Madrid, İstanbul

Gezinin son günü kahvaltının ardından çıkış işlemlerini tamamladıktan sonra serbest zaman.

Misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Toledo Gezisi'ne katılabilir. Gezimizin ardından tur liderimizin belirteceği saatte Madrid Havalimanı’na transferimiz gerçekleşiyor. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte gezimiz son buluyor.

 

               İstanbul                      Q           Barcelona                   TK1853                   07:40 – 10:15

               Madrid                       Q           İstanbul                      TK1860                   18:25 – 23:35


İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak
24.10.2022 / 30.10.2022
()
3* ve 4* Oteller
699.00 EUR
899.00 EUR
699.00 EUR


Barcelona: 3* Campanile Barcelona Sud vb.

Valencia:    4* Valencia congress vb

Granada:    4* Hotel Alixares vb

Sevilla:       4* Vertice Aljarafe vb

Madrid:       4* Novotel Campo de la Naciones vb.

Genel şartlar ‘Tur Broşürü’ nün ve ‘Tur Kayıt Sözleşmesi’nin ayrılmaz bir parçasıdır, bağımsız düşünülemez.

Tur Programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur operasyon aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir. Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir. Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Royaltur misafirleri Royaltur sorumluluğundadır.

Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir. Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz. Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.

Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir.6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı Royaltur’un yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.

Royaltur geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden,  Acente'nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler.

Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman yada havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Royaltur’un yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.

Royaltur havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde Continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve couch bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.

18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya her ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurmaları zorunludur.

Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Royaltur sorumlu tutulamaz.

Kişilerin tura katılımlarında ki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz tur lideri tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan toplu ulaşım araçlarından yaralanabilecekleri dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.

Tur – Alan – Tur Lideri- Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce operasyon departmanı tarafından mail yolu ile gönderilecektir.

Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Bu program için Schengen Vizesi gerekmektedir. Vize Vize alınmış olması ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir

 • 150 TL yurt dışı çıkış harcı (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)

  Seyahat Sigortası (Covid-19 kapsamlı)

  Vize Ücreti

  Öğle ve akşam yemekleri

  Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri

  Programda belirtilmeyen Ekstra geziler

  Kişisel harcamalar

 

 

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul-Barcelona gidiş, Madrid-İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • 3 ve 4 yıldızlı otellerde Barcelona 2 gece, Valencia 1gece, Granada 1 gece, Sevilla 1gece, Madrid 1 gece; toplam 6 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı
 • Panoramik Barcelona, Valencia, Madrid, Granada, Sevilla şehir gezileri
 • Alan-otel-alan transferleri; şehirler arası transferler
 • Türkçe Tur Liderlik hizmetleri
 • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
  SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ 20 EURO
   (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı(muafiyet) %20 oranındadır. Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına,ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.