Menü

GİRİT TURU İzmir’den İzmir’e Aegean Airlines ile Direkt Uçuş 28-31 Ekim 20211.Gün İZMİR-GİRİT (YARIM GÜN – KNOSSOS & ARCHANES KÖYÜ TURU)
Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde  sabah buluşma. Check-in ve bagaj işlemlerinin ardından Aegean Air özel seferi ie 08:15 ’te Girit’e hareket. 09:30 itibariyle Girit’e varışımızı takiben yapılacak olan ve Plateia Elefterias’tan (Özgürlük Meydanı) itibaren başlayacak şehir turunda; Agios Titos Kilisesi, Rasih Bey Konağı, Agios Minas Katedrali, Osmanlı Bon Marche Binası, Valide Sultan Camii Şadırvanı, Evkaf Binası, Morosini Şadırvanı, Osmanlı Kışlaları, Venedik Loggiası, Venedik Limanı ve tersaneleri görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelinize transfer. Dileyen misafirlerimiz için ekstra yarım gün KNOSSOS – ARCHANES KÖYÜ TURU. Knossos Sarayı-Archanes Köyü: M.Ö. 2000 yılında inşa edilen ve Minos Krallığının başkenti olan Knossos Sarayını ziyaret etmek için otelden ayrılış. Efsanevi bir labirent olduğuna inanılan ve içerisinde birçok oda bulunan sarayı gördükten sonra Heraklion şehir merkezinde alışveriş, Koule Kalesini ve duvarlarını görmek için serbest zaman. Ardından şirin bir Girit kasabası olan Archanes Köyü ziyareti. Geceleme otelinizde.

2.Gün GİRİT (TAM GÜN – EKSTRA RESMO & HANYA TURU)
Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek olan tam gün ekstra turumuza katılma imkânı. Turumuza Resmo (Rethymno)’ya doğru yola çıkarak başlıyoruz. Resmo Venedik ve Türk dönemlerinin kalıntılarını taşıyan Yunanistan’ ın en güzel şehirlerinden biridir. Yol güzergahımızda Girit’in sembollerinden olan Kri-Kri denilen yaban keçilerini görerek Resmo’ya ulaşıyoruz. Buradaki gezimizde; Venedik Kalesi, İbrahim Ağa Cami, Venedik Çeşmesi, Nerace Cami ve eski Osmanlı Mektebi göreceğimiz yerler arasında. Gezimizin sonunda Kydonia kalıntıları üzerine inşa edilmiş ve günümüzde eski ve yeni şehir diye ikiye ayrılmış olan Hania’ya hareket eidyoruz. Souda Kasabası üzerinden Hania (Hanya)’ya varıyoruz. Hanya şehir turumuza Venedik Tersanesi, Deniz Feneri, Hünkar Camii-Agios Nikolaos Kilisesi, Kastelli Müslüman Mahallesi gibi yerleri görerek başlıyoruz. Kapalı Çarşı’da alacağımız serbest zamanın ardından otelimize dönüş.

3.Gün GİRİT (TAM GÜN EKSTRA: ELOUNDA &SPINALONGA & AG. NIKOLAOS TURU)
Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek olan tam gün ekstra turumuza katılma imkânı. Turumuz tekneye bineceğimiz liman kasabası Plaka’ da başlayacaktır. Kısa tekne yolculuğumuzun ardından ilk olarak Venedik döneminin en güçlü kalelerinden birini barındıran Spinalonga Adası ziyareti. Tekne ile Elounda’ ya geçiş ve serbest zaman. Ardından şirin bir kasaba olmasının yanında, kasabanın içinde yer alan gölü ve bu gölün derinliği hakkında var olan birçok efsane ile ünlü olan Aghios Nikolaos’ı görüyoruz. Mirebello Körfezi’ne bakan bu eski balıkçı kasabasının hoş limanını gezip, Dipsiz Göl de denilen Voulismeni Gölü’nü geziyoruz. Halk arasındaki inanışa göre buradan göle girildiğinde Santorini’den çıkılabilen bir dehliz varmış. GİRİT GECESİ: Dileyen misafirlerimizle eğlenceli Yunan tavernasında lezzetli Yunan yemekleri eşliğinde Girit yerel kıyafetli dansçıların folklor gösterisinin olduğu eğlenceye gidiyoruz (EKSTRA).

4.Gün GİRİT- İZMİR
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Rehberimizin bildireceği saatte otelden hareketle havalimanı transferi ve bagaj, bilet ve check in işlemlerinin ardından 21: 20 ‘de Aegean Havayolları özel seferi ile İzmir’e hareket


RESMO-HANYA TURU (50 EURO)

Resmo Venedik ve Türk dönemlerinin kalıntılarını taşıyan Yunanistan’ ın en güzel şehirlerinden biridir. Yol güzergahımızda Girit’in sembollerinden olan Kri-Kri denilen yaban keçilerini görerek Resmo’ya ulaşıyoruz. Buradaki gezimizde; Venedik Kalesi, İbrahim Ağa Cami, Venedik Çeşmesi, Nerace Cami ve eski Osmanlı Mektebi göreceğimiz yerler arasında. Gezimizin sonunda Kydonia kalıntıları üzerine inşa edilmiş ve günümüzde eski ve yeni şehir diye ikiye ayrılmış olan Hania’ya hareket eidyoruz. Souda Kasabası üzerinden Hania (Hanya)’ya varıyoruz. Hanya şehir turumuza Venedik Tersanesi, Deniz Feneri, Hünkar Camii-Agios Nikolaos Kilisesi, Kastelli Müslüman Mahallesi gibi yerleri görerek başlıyoruz. Kapalı Çarşı’da alacağımız serbest zamanın ardından otelimize dönüş.

KNOSSOS – ARCHANES KÖYÜ TURU (60 EURO)

Knossos Sarayı-Archanes Köyü: M.Ö. 2000 yılında inşa edilen ve Minos Krallığının başkenti olan Knossos Sarayını ziyaret etmek için otelden ayrılış. Efsanevi bir labirent olduğuna inanılan ve içerisinde birçok oda bulunan sarayı gördükten sonra Heraklion şehir merkezinde alışveriş, Koule Kalesini ve duvarlarını görmek için serbest zaman. Ardından şirin bir Girit kasabası olan Archanes Köyü ziyareti.

ELOUNDA & SPINALONGA & AG. NIKOLAOS TURU ( TEKNE TURU DAHİL 60 EURO)

Knossos Sarayı-Archanes Köyü: M.Ö. 2000 yılında inşa edilen ve Minos Krallığının başkenti olan Knossos Sarayını ziyaret etmek için otelden ayrılış. Efsanevi bir labirent olduğuna inanılan ve içerisinde birçok oda bulunan sarayı gördükten sonra Heraklion şehir merkezinde alışveriş, Koule Kalesini ve duvarlarını görmek için serbest zaman. Ardından şirin bir Girit kasabası olan Archanes Köyü ziyareti.

 

 

Avantajlı Ekstra Tur Paketi : 170 Euro yerine 130 Euro

RESMO-HANYA TURU (60 EURO)
KNOSSOS-ARCHANES KÖYÜ TURU (50 EURO)
ELOUNDA & SPINALONGA & AG. NIKOLAOS ( TEKNE TURU DAHİL 60 EURO)

***Avantajlı ekstra tur paketinin içinden tur azaltılamaz veya iptali yapılamaz. Misafirlerimizin katılmaması durumunda hiç bir ücret iadesi yapılmayacaktır.
***Paket tur ic
̧inde belirtilen turlar başka bir turla değiştirilemez. Turlara, turu satın alan kişiler katılabilir.

 

 

 

 

 

 

 

GENEL UYARILAR & ÖNEMLİ NOTLAR

**Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.
**Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

**Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.
**Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan daha küçüktür.
**Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.

**Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
**Otellerde genellikle check-in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check-out saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)
**Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.
**Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi
şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Royal Tur ’a bildirilmelidir. **Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Royal Tur sorumluluğunda değildir. **Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
** Royal Tur misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi
veya red vermesi Royal Tur  sorumluluğunda değildir.
**Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.
**Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
**Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını gsm operatörünüzden kontrol
etmeniz tavsiye edilir.
**Fuar, kongre, konser gibi özel ve yoğun zamanlarda merkeze uzak oteller kullanılabilir.
**Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir. **Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.
**Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun(üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.
**Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Royal Tur havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır.
Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Royal Tur hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
**Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk
süreleri uzayabilir.
**Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

 

 

 • Aegean Havayolları ile İzmir- Heraklion Gidiş Uçak Bileti

 • Aegean Havayolları ile Heraklion-İzmir Dönüş Uçak Bileti

 • Havaalanı ve Güvenlik Vergileri

 • 4* Otelde 3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama (Palmera Beach Hotel & Spa)

 • Havaalanı - Otel - Havaalanı Transferleri

 • Panoramik Girit (Heraklion) Şehir Turu

 • Rehberlik Hizmetleri

 • Zorunlu Seyahat Sigortası

 • Ekstra Turlar

 • Yurtdışı Çıkış Harcı

 • Vize Ücreti (145 Eur)

 • Şehir Vergisi (3€ Gecelik Oda. Başı)

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Öğle Yemekleri

 • Kişisel Harcamalar