Menü

BELGRAD TURU

06.10.20221.GÜN             ISTANBUL-BELGRAD

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde uçuştan 3 saat önce hazır bulunma. Check-in ve bagaj işlemlerini takiben Pegasus Havayollarının PC 373 tarifeli seferi ile 14:40’de Belgrad’a hareket. Yaklaşık 1,5 saatlik uçuş sonrası yerel saat ile 15:25’de Belgrad’a varıyoruz. Pasaport işlemlerimizin ardından bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile şehir turumuza başlıyoruz. Panoramik şehir turumuz sırasında kentin günlük yaşamını, önemli binaları ve şehrin ortasında bilinçli bir şekilde bırakıldığı iddia edilen ve NATO tarafından bombalanmış içişleri bakanlığının binalarını görüyoruz. Turumuza şehirde yürüyerek devam ederken; Bayraklı Camisi, Belgrad Kalesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Saat Kulesi, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Stefan Lazarevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Kale Meydan, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydanı da görüyoruz. Şehrin kalbi olarak sayılan Knez Mihajlova Caddesi'nde yapacağımız yürüyüş ile şehir turumuzu tamamlıyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

 

 

2.GÜN             BELGRAD

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan tam günlük öğle yemekli Karlofça & Novi Sad turuna katılabilirler.

 

Karlofça & Novisad Turu (öğle yemekli) – Kişi Başı 60 Euro

Sırbistan'nın kuzeyinde kalan Voyvodina Eyaleti’nin başkenti Novi Sad’a ilk olarak Petrovaradin Kalesini ziyaret ediyoruz.  Kaleden muhteşem Novi Sad etkileyici manzarasında fotoğraf molası. Daha sonra Novi Sad'ın merkezine geliyoruz.  Albert Einstein'ın da bir süre yaşadığı şehirde yapacağımız yürüyüş turu sırasında özgürlük meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından öğle yemeğimizi aldıktan sonra bizim tarihimizde de önemli bir yere sahip olan Sremski Karlovci (Karlofça) kasabasını ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz.  Geçmişi M.Ö. 7000 yılına kadar dayanan ve tarihte her zaman önemli bir yere sahip olan kasaba, ilk Sırp ortaokulu ve yüksekokuluna ev sahipliği yapmıştır. 1922'ye kadar Sırp Ortadoks Kilisesi'nin merkezi olan Karlofça'da göreceğimiz diğer eserler; şehir meclisi, Katolik Kilisesi,  Dört Aslan Çeşmesi olacak. Kasaba, Osmanlı İmparatorluğu'nun gerileme döneminin başlangıcı sayılan ve büyük çapta toprak kaybedilen ilk anlaşma olan, 1699 tarihli Karlofça Anlaşması ile Osmanlı tarihinde de önemli bir yer tutar. Anlaşmanın imzalandığı tepede yer alan Barış Şapeli'ni de ziyaret ediyoruz.  Burada verilecek serbest zamanın ardından turumuzu bitiriyoruz.

 

3.GÜN             BELGRAD

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan tam günlük Nikola Tesla Müzesi  & Tito’nun Anıt Mezarı ve Zemun turuna katılabilirler.

 

Nikola Tesla Müzesi & Tito’nun Anıt Mezarı &  Zemun Turu – Kişi Başı 55 Euro

Bu turumuzda ilk olarak Nikola Tesla Müzesine gidiyoruz. Alternatif akımın mucidi, Sırp asıllı bilim insanına adanan Nikola Tesla Müzesi, 1952 yılında kurulmuştur. Bu müzede Tesla’nın çalışmalarını ve hayatını anlatan 160 binin üzerinde orijinal doküman, 2 binden fazla kitap ve dergi ile çok sayıda fotoğraf, çizim, plan, alet sergileniyor. Bilim insanının teknolojiye olan katkılarını vurgulamak adına müzede bu koleksiyona ek olarak interaktif gösterimler de yapılıyor. Daha sonra 13 Ocak 1953'te Yugoslavya Devlet Başkanlığına seçilen ve Yugoslavya'yı Sosyalist Federal Cumhuriyet haline getiren, 1974 yılında ömür boyu devlet başkanlığına getirilen ve 1980 yılında ölen eski Yugoslavya Devlet Başkanı Josip Broz Tito’nun mezarını ziyaret ediyoruz. Anıt mezar, çiçekler evi denilen tek katlı binanın ortasında beyaz lahit içerisinde yer almaktadır.  Burada ayrıca Tito’nun hayatından kesitler, bazı özel eşyaları da sergilenmektedir. Son olarak Zemun’a gitmek üzere yola çıkıyoruz. Tarihi boyunca özerk kalan ve günümüzde ise Belgrad’ın Yeni Belgrad bölümünde bağlı kalan Zemun şehri; şehir içinde farklı bir şehir gibidir. Tuna nehrinin kıyısında, Belgrad kalesinin karşısında bulunan bu şehir Usce Kalesine, Gordoş Tepesine ve Gordoş Kulesine ev sahipliği yapmaktadır. Mimari olarak Avusturya izleri taşıyan bölge, Arnavut kaldırımları ve dar sokaklarıyla keyifli vakit geçirebileceğiniz bir yerdir. Zemun ayrıca bir dönem balıkçıların yaşadığı bir yer olup, günümüzde ise balıkçı barınakları restore edilerek restoranlara dönüştürülmüştür. Turumuzun ardından serbest zaman veriyoruz. Daha sonra otelimize transfer.  Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenen ekstra Sırp Gecesi turuna katılabilirler.

 

Sırp Gecesi Turu – Kişi Başı 45 Euro

Bu turumuzda Belgrad’ın meşhur bohem sokağı Skadarlija’da hem Sırp meze ve yemeklerinin tadına bakacağız hem de yerel müzikleri eşliğinde keyifli bir akşam geçireceğiz. Turumuzun ardından otele transfer. Geceleme otelimizde.

 

4.GÜN             BELGRAD-İSTANBUL

Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından Belgrad Havalimanına transfer. Pegasus Havayolları PC374 tarifeli seferi ile saat 16:25’de İstanbul’a uçuş. Yerel saat ile 19:05’de Sabiha Gökçen Havalimanına varışımızın ardından turumuzun sonu.

 


İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
06.10.2022 / 09.10.2022
()
3* VOZAREV HOTEL VB
369.00 EUR
429.00 EUR
369.00 EUR
0 - 2 Yaş 100.00 EUR
2 - 12 Yaş 359.00 EUR
4* QUEEN ASTORİA DESİGN HOTEL VEYA 4* DESİGN HOTEL MR. PRESİDENT HOTEL VB
389.00 EUR
469.00 EUR
389.00 EUR
0 - 2 Yaş 100.00 EUR
2 - 12 Yaş 379.00 EUR
4* MONA PLAZA HOTEL VB.
399.00 EUR
489.00 EUR
399.00 EUR
0 - 2 Yaş 100.00 EUR
2 - 12 Yaş 389.00 EUR
17.11.2022 / 20.11.2022
()
3* VOZAREV HOTEL VB
299.00 EUR
658.00 EUR
299.00 EUR
4* QUEEN ASTORİA DESİGN HOTEL VEYA 4* DESİGN HOTEL MR. PRESİDENT HOTEL VB
319.00 EUR
718.00 EUR
319.00 EUR
4* MONA PLAZA HOTEL VB.
329.00 EUR
748.00 EUR
329.00 EUR
15.12.2022 / 18.12.2022
()
3* VOZAREV HOTEL VB
299.00 EUR
658.00 EUR
299.00 EUR
4* QUEEN ASTORİA DESİGN HOTEL VEYA 4* DESİGN HOTEL MR. PRESİDENT HOTEL VB
319.00 EUR
718.00 EUR
319.00 EUR
4* MONA PLAZA HOTEL VB.
329.00 EUR
748.00 EUR
329.00 EUR


Vize Bilgisi: Bu tura katılım için Türk pasaportlu yolculara vize uygulaması bulunmamaktadır.  Min 6 ay Geçerli pasaportlarının bulunması gerekmektedir.

ÖNEMLİ NOTLAR

*** Tur Programımız minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. 

*** Kademeli fiyatlandırma uygulanmakta olup, gün içerisinde fiyat değişebilmektedir.

***Katılımcının, tur hareket tarihinden 30 gün öncesine kadar yapılan iptaller de cezasız iptal hakkı bulunmaktadır, 29-15 gün arasında ki iptallerde % 50 ceza ile iptal edilebilir, 14 günden daha az kalan iptallerde  % 100 ceza ile iptal uygulanmaktadır.

*** Acentenin, yeterli katılım sağlanamaması durumunda tur hareketinden 21 gün önce, katılımcıya bilgi verilmesi şartıyla iptal etme hakkı bulunmaktadır.

*** Fuar, Kongre, Konser veya özel etkinlik gibi dönemlerde otellerimiz yukarıda belirtilen km.lerden daha fazla, merkeze daha uzak olarak kullanılabilecektir. Böyle bir durum gerçekleşmesi halinde turun hareketinden 10 gün önce tarafınıza bilgi verilecektir.

***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.

*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen turlardır.

***Ekstra turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

*** Ekstra tur ücretleri tur esnasında rehbere ödenir.

*** Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz.

 

 

 

 

​​​

 • Pegasus Havayolları ile SAW-BELGRAD -SAW uçak bileti,
 • Havalimanı Vergileri
 • Seçilen otel kategorisinde 3 gece oda kahvaltı konaklama,
 • Alan /Otel /Alan transferleri,
 • Panoramik Belgrad Şehir Turu
 • Profesyonel Bölge Karşılamalı Rehberlik Hizmeti
 • Şehir Vergileri

 • Sırbistan’a gidiş ve Türkiye’ye dönüşte istenilen zorunlu PCR test ücretleri
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları,
 • Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli 
 • Müze ve ören yerleri girişleri,
 • Programda belirtilen ekstra turlar
  SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ 20 EURO
   (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı(muafiyet) %20 oranındadır. Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına,ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.