Menü

Kıbrıs Yılbaşı Kültür Turu30 Aralık 2021 Perşembe: Türkiye - Kıbrıs  Serbest Zaman
 

Kıbrıs Turumuza katılacağınız tarihte, uçuş saatinize en az 3 saat kala bulunduğunuz şehrin havalimanında dış hatlar terminalinde Check-in işlemleriniz için havayolu kontuarında hazır bulunmamız gerekmektedir. Check-in, bilet ve bagaj işlemlerinizi tamamladıktan sonra Kıbrıs uçuşunuz için uçağınıza geçerek Lefkoşa/Ercan Havalimanına uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Tüm misafirlerimize şimdiden iyi uçuşlar dileriz. Ercan havaalanına indikten sonra, polis kontrolünden geçerek bavullarımızı alıp havalimanı çıkış kapısında sizleri karşılamak üzere tahsis edilen transfer aracımız ve görevli personelimizle birlikte Ercan havaalanından otellerimize gitmek üzere yola çıkıyoruz.

Ercan Havalimanı à Otel arası transferimiz gerçekleştikten sonra oda giriş saatimize göre odalarımıza yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz otelin aktivitelerinden faydalanabilir

**Oteldeki görevli personelimiz otele giriş işlemleriniz için sizlere yardımcı olacaktır.

**31 Aralık 2021 Yılbaşı Galası için otel girişlerinde rehberler, Girne’de ve Bafra’da mevcut ekstra Yılbaşı Gala alternatiflerini misafirlere sunacaktır.

 31 Aralık 2021 Cuma: Gazimağusa-Kapalı Maraş Turu

Güzel bir Kıbrıs gününden herkese günaydın. Otelde, sabah kahvaltısının ardından rehberimizin daha önce belirtmiş olduğu saatte otel lobisinde buluşarak bizi bekleyen tur otobüsümüze geçiyoruz.

Aracımıza yerleştikten sonra ilk olarak Liman şehri olan Gazimağusa’ya doğru hareket ediyoruz.14.yy’da Lüzinyanlar tarafından inşa edilen şehrin ana girişlerinden biri olarak kullanılan Othello kalesini görüyoruz. Liman şehri olma özelliğinden dolayı surlarla çevrili olan kalenin içine doğru ilerliyoruz. Kale içinde Venedik Sarayı kalıntılarını, ünlü Namık Kemal Meydanı ve vatan şairi Namık Kemal’in Zindanını, Lüzinyanlar döneminde yapımına başlanan tüm Akdeniz dünyasının en güzel gotik mimarı yapısına sahip dünyada St.Nicholas katedrali olarak bilinen şuan ki adıyla Lala Mustafa Camisini gezdikten sonra serbest zaman veriyoruz. Verilen 45 dakikalık serbest zamanda, dileyen misafirlerimiz Magosa Surları içinde kahvesini yudumlayabilir, cafe ve restorantlarda Kıbrıs’a özgü Şeftali Kebabı, Piruhi, Kıbrıs köftesi, Hellim Böreği ve daha birçok lezzetli yemeğin tadına bakabilirler, dileyenler de Magosa Surlar içinde mağazalarda alışverişini yapabilir. Serbest zamanın bitişinde rehberimizin vereceği buluşma saatinde araçlarımıza binerek kale içine 5 dakika mesafede bulunan Gazimağusa’nın 1974 öncesi en önemli tatil bölgesi olup günümüze kadar kapalı durumda olan Kapalı Maraş’a (hayalet şehir) geçiyoruz. Ekim 2020 tarihi itibari ile bir kısmı açılmış olup büyük bir kısmı da birleşmiş milletler kontrolünde olan Maraş bölgesi adamızın iki yerli halkı içinde büyük önem taşımaktadır. Bu bölgede zamanın nasıl durduğuna şahit olacak, gördüklerinize çok şaşıracak, yaklaşık 50 yıl öncesine giderek zamanda yolculuk yaptığınızı hissedeceksiniz. Keyifli turumuzu noktalayarak otellerimize dönmek üzere otobüslerimize yerleşerek saat 16.00-16.30 civarında yola çıkıyoruz.

**Saat 18.00 gibi en geç otelde olunacaktır. Yılbaşı galası için gerekli bilgilendirme rehber arkadaşlar tarafından yapılacaktır.

01 Ocak 2022 Cumartesi: Lefkoşa-Girne Turu

Yeni bir yıldan herkese merhaba. Otelde, sabah kahvaltısının ardından rehberimizin daha önce belirtmiş olduğu saatte otel lobisinde buluşarak bizi bekleyen tur otobüsümüze geçiyoruz. Aracımıza yerleştikten sonra rehberimiz eşliğinde hareket ederek Lefkoşa’ya doğru yola çıkıyoruz.

Turumuza ilk olarak saat 12.30 da Lefkoşa’da Binbaşı Nihat İlhan’ın eşi ve üç çocuğunun küvette katledildiği ev olan Barbarlık Müzesini ziyaret ederek başlıyoruz. Ardından panaromik olarak göreceğimiz adayı iki farklı bölgeye ayıran Yeşil Hat sınır çizgisinden kesitleri, Lefkoşa‘yı kasnak gibi saran Lefkoşa surlarını, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, birleşmiş milletler genel merkezi olan Ledra Palace Sarayı’nı, şehre girişi sağlayan üç orijinal kapıdan biri olan tarihi Girne Kapısı’nı görüyoruz. Daha sonra, kentin ana camisi olan, tarihsel adıyla Ayasofya katedrali olarak bilinen kentin en eski gotik yapısı olan Selimiye Cami’sini de görüp, tarihsel olarak Kıbrıs’ın en büyük hanı olma özelliğini taşıyan ve Osmanlıdan günümüze ulaşan 2 handan biri olan Büyük Han’ı geziyoruz. Vereceğimiz 1 saatlik yemek ve alışveriş molamızda karnı acıkan misafirlerimiz Kıbrıs mutfağına özgü Şeftali Kebabı, Piruhi, Kıbrıs köftesi, Hellim Böreği ve daha birçok lezzetli yemeğin tadına bakabilirler. Molamızın ardından otobüslerimize yerleşerek adamızın en sıcak dokusuna sahip turizm kenti Girne’ye doğru hareket ediyoruz. Lefkoşa şehri ile Girne’yi birbirine bağlayan Lefkoşa – Girne Boğazı Vadisini kullanıp adanın iç kesimine doğru ilerlerken Makarios’un Sarayı’nın panoramik görüntüsünün ardından Kıbrıs’taki en büyük şehitlik olan 303 şanlı Türk Askerimizin ebedi mabedi olan Boğaz Şehitliği’ni ziyaret ediyoruz. Boğaz şehitliğinin ardından Girne dağlarının eteğinde bulunan ve eski bir Rum köyü olan Beylerbeyi Köyüne gidiyoruz. Yapımına 1198 yılında başlanmış olan ilk olarak Kudüs’ten göç eden rahiplerin yerleştiği gotik mimarinin en güzel örneklerinden biri olan Bellapais Manastırı’nı ve yemyeşil dokusuyla Beylerbeyi Köyünü görüyoruz. Fotoğraf çekmek veya çay kahve içmek isteyen misafirlerimiz için verilecek molanın ardından otobüsümüze yerleşerek Tarihi Girne limanına hareket ediyoruz. Girne’de ilk olarak şehri korumak amacıyla inşa edilen tarihi  Girne Kalesini ve içerisinde bulunan zindanlarını, Arkeoloji Müzesini ve dünyadaki şu ana kadar çıkartılabilmiş en eski 2300 yaşındaki ikinci Gemi Batığını görüyoruz. Daha sonra geçmişte ticari amaçlarla kullanılan ve adayı Ortadoğu’nun en büyük ticaret merkezine çeviren tarihi  Girne  Limanı’nın kuşbakışı görüntüsünü aldıktan vereceğimiz 45 dakikalık molada dileyen misafirlerimiz tarihi Girne Limanı’nda restoran ve kafelerde kahve/çaylarını yudumlayarak dinlene bilirler. Tabii ki alışveriş yapmak isteyen misafirlerimiz için Girne çarşısı güzel bir seçenek olacaktır. 45 dakikalık molamız bittikten sonra saat 17.30 civarında rehberimizin belirtmiş olduğu buluşma noktasında toplanarak otellerimize hareket etmek üzere otobüsümüzü yerleşiyoruz.

 Otelde alınacak akşam yemeğinden sonra dileyen misafirlerimiz otel aktivitelerinden yararlanabilir.

*Ekstra Tur ( İsteğe bağlı)

Club turu ya da canlı müzik turu: Oteldeki görevli tesis rehberlerinin bilgilendirmesi dâhilinde belirlenen yere gidiş dönüş transfer ve bir alkollü içecek dâhil: 200 TL

 

02 Ocak 2022 Pazar: Serbest Zaman ve Dönüş Transferi

Tatilin tatlı yorgunluğunu üzerimizden atana kadar dinlendikten sonra Otelimizde aldığımız sabah kahvaltısının ardından rehberimizin bildirdiği dönüş transfer saatinde otelimizin lobisinde hazır bulunarak bizi bekleyen transfer aracımıza geçip Ercan havalimanına dönüş transferimizi gerçekleştiriyoruz. Check-in işlemlerini yapıp uçağımıza geçerek bir sonraki turlarımızda görüşmek dileğiyle siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

*Ekstra Tur ( İsteğe bağlı)

GoKart Turu, 

Bireysel Yarış ( Kısa Mod ) : Bu yarış türünde, her sürücü bireysel olarak yarışmaktadır. Bu modda ilk grup yarışlarından sonra birinci ve ikinci gelen sürücüler, direk final yarışına geçmektedir. Final yarışında ilk ilk üçe giren sürücüler, madalya almaya hak kazanırlar.

Fiyatlar: 900 m lik pist için :Kişi başı  150 TL - 1200 m lik pist için: Kişi başı 250 TL

Bireysel Yarış ( Uzun Mod ) : Bu yarış türünde, her sürücü bireysel olarak yarışmaktadır. Bu modda ilk grup yarışlarından sonra dereceye giren sürücüler, çeyrek final yarışına katılmaya hak kazanırlar, Devamında yarı final ve final etabı olmak üzere yarış tamamlanır. Final yarışında ilk ilk üçe giren sürücüler, madalya almaya hak kazanırlar.

Fiyatlar: 900 m lik pist için :Kişi başı  350 TL -1200 m lik pist için: Kişi başı 450 TL

NOT: GİDİŞ DÖNÜŞ TRANSFER DÂHİLDİR.

Bir sonraki turlarımızda görüşmek dileği ile. İyi yolculuklar dileriz…

 


KIBRIS GİRİŞ KURALLARI

 

 1. 29.11.2021 K.K.T.C. giriş koşulları aşağıdaki gibidir. K.K.T.C. devleti değişiklik yapma hakkını kendinde saklı tutmaktadır. (Güncelleme gelmesi durumunda yeni bilgilendirme yapılacaktır)

   

  K.K.T.C. de Antijen Testi uygulaması Kaldırılmıştır. Pazartesi gününü ve sonrası giriş yapacak tüm misafirlerinizi aramanız ve T.C. de 0-72 saat arası test yaptırmanın zorunlu olduğunu iletmeniz ricadır.

   

  DİJİTAL SEYAHAT BELGESİNİ OLUŞTURMAK İÇİN:

   

  1. Ülkemize hava-deniz yolları ve ada dışından gelip kara sınır kapılarını kullanarak giriş yapacak kişilerin, yolculuk öncesi dijital seyahat belgelerini aşağıda belirtilen şekilde doldurup

  kayıtlarını oluşturmaları gerekmektedir.

   

  29.11.2021 TARİHİNDEN İTİBAREN DİJİTAL SEYEHAT BELGELERİ SEYAHATTEN ÖNCEKİ SON

  72 SAAT İÇİNDE DOLDURULMASI GEREKMEKTEDİR.

   

  Dijital seyahat belgesini oluşturmak için:

  Apple Store veya Android Market'ten Güvende Kal uygulamasını akıllı cihazlarına

  indirerek, uygulama içerisinden Dijital Seyahat Belgesini oluşturmaları ve bunu girişlerde

  digital ortamda yanlarında bulundurmaları zorunludur.

   

  Akıllı cihazı olmayanların ise www.guvendekalkktc.com adresinden Dijital Seyahat

  Belgesini doldurmaları zorunludur. Doldurulan formu çıktı olarak ülkeye girişte yanlarında

  bulunduracaklardır.

   

  Ülkemize giriş yapacak ve ülke giriş kriterlere göre karantinaya girmesi gerekmeyen kişiler "Güvende Kal Uygulaması'ndaki "Seyahat Kodu İşlemleri" bölümünden Dijital Seyahat Belgesinioluşturacaklardır. 6-12 yaş aralığında ülkemize giriş yapacak kişiler de bu bölümden Dijital Seyahat Belgesini oluşturacaklardır.

   

  Ülkeye giriş yapacak kişiler, aşı belgelerini ve PCR test sonuçlarını cihazlarının kameralarını kullanarak,uygulama içerisindeki QR okuyucu ile aşı belgeleri ve PCR test sonuçları üzerinde bulunan QR' ı okutarak kayıt edebilirler.

 2. ÜLKE RENKLERİ

  Ülkeye ada dışı giriş kriterleri aşağıdaki belirtildiği şekilde olacaktır. Kriterlerde belirtilen

  ülke renkleri her hafta güncellenecektir.

  Ülkelerin renk kodları ile ilgili güncel tablo ve giriş kriterleri 29.11.2021 TARİHİNDEN itibaren

  uygulanacaktır .

   

  Karantinasız Ülkeye Giriş Koşulları

   

  1.      Aşı programını tamamlamış (2. Doz veya üstü aşılanmalar) veya Antikor üretmiş (Covide geçirmiş ve üzerinde 30 gün geçmiş, 180 gün geçmemiş) misafirler K.K.T.C. ye giriş yapabilir. Aşılı misafirlerin Son doz aşısı üzerinden 14 gün (15. Gün) giriş yapabilecektir.  

  2.      Covid geçişmiş ve üzerinden 180 Gün geçmiş olan misafirlerimiz 1 doz aşı yaptırmaları durum da aşılı yolcu olarak sayılmaktadır. Aşılı misafirlerin giriş prosedürleri dikkate alınarak girişlerini sağlayabilirler.

  3.      Çocuk giriş koşulları 0-4,99için PCR ve Aşı zorunluluğu yoktur. 5-17,99 yaş arası içindegidişte ve dönüşte PCR testiyaptırma zorunluluğu olup, Aşıyaptırmaları zorunlu değildir.

  4.      Dönüşte 5 yaş üzeri çocuklar için PCR testi zorunluluğu bulunmaktadır. Test için Otel resepsiyonundan 2 gün önce test yaptırmalarının gerektiğini iletmeleri gerekmektedir. Otel hastaneden görevli talep ederek veya yoğunluğa başlı olarak en yakın test merkezine yönlendirilecektir. Dönüşte yapılacak test  ÜCRETLİDİR.

  Bu durumun kontrol ve takibi edilmesi tamamen misafirin sorumluluğunda olup, bu maddenin özellikle aktarılması gerekmektedir.

  5.      Yolcular son 10 gün içinde ayak bastıkları/ bulundukları ülkeler arasında en yüksek risk grubundaki ülkeye göregiriş değerlendirileceklerdir.

  6.       01 EKİM 2021 Tarihinde KKTC ye gidecek tüm yolcuların yaş kısıtlaması olmaksızın (Bebeklerde Dahil) yeni kimliklerinde fotoğraf olması zorunludur.

  Belirtilen tarih ve sonrasında giriş yapacak tüm odalarınıza bu bilgilendirmeyi iletmeniz önemle ricadır.

  7.      KKTC’den Türkiye ye giriş yapacak yolcular için girişten en az 14 gün önce aşı yaptırıldığına ve/veya hastalığı son 6 ay içinde geçirdiğine dair Türkiye den resmi belge ( HES veya E-Nabız Uygulamaları üzerinden) yanlarından bulundurmaları ve ibraz eden misafirlerin ayrıca negatif sonuçlu PCR testi raporu ibrazı talep edilmeyecek ve bu kişiler için karantina tedbiri uygulanmayacaktır.

 

 • 3 gece 4 gün otel konaklama
 • Ercan – Otel – Ercan gidiş/dönüş transfer
 • Türkiye – Kıbrıs – Türkiye gidiş/dönüş uçak biletleri
 • Gazimağusa/Kapalımaraş Turu ve Lefkoşa/Girne Turu
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmetler
 • Alan vergileri         

                     

 • Otelde alınacak olan alkollü ve alkolsüz içecekler
 • Tüm öğle yemekleri ve tüm yemeklerde alınan içecekler
 • Tüm kişisel harcamalar
 • Ekstra belirtilen organizasyonlar
 • Müze ören yeri giriş ücretleri (Toplam 20 TL)