Menü

ORTA AVRUPA TURLARI BUDAPEŞTE & VİYANA & PRAG

20.08.2022ORTA AVRUPA TURLARI BUDAPEŞTE & VİYANA & PRAG

1.GÜN İSTANBUL - BUDAPEŞTE
Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali acente kontuarı önünde siz değerli konuklarımızla 09.00’da buluşma. Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Pegasus Havayollarının PC331 tarifeli seferi ile 11.30’da Budapeşte’ye hareket. Yerel saat ile 12.40’da varışın ardından özel otobüsümüz ile Budapeşte şehir turu için alandan hareket ediyoruz. Budapeşte şehir turumuzda; yaklaşık 150 yıl Osmanlı hakimiyetinde kalan şehirde Osmanlı izlerini göreceksiniz. 17 Kasım 1873 yılında Budin ve Peşte’nin birleşmesi ile Macaristan’ın Başkenti olan Budapeşte şehir turu sırasında Kahramanlar Meydanı, Andrassy ve Rakoczi Caddeleri, Opera ve Sinagog Binaları, Budapeşte’nin simgesi sayılan 1884 -1904 yılları arasında yapılan 700 odalı Parlamento Binası, Tuna Nehri ve kıyıları, Erszebet Köprüsü, Balıkçılar Tabyası, Zincirli köprü, Kale ve Mathias Kilisesi, Citadella, Özgürlük heykeli panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Turumuzu takiben serbest zaman, rehberinizin bilgilendireceği saatte otele transfer ve yerleşme. Arzu eden misafirlerimiz için akşam rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan yemekli, müzikli ve eğlenceli Çigan Gecesi turumuza katılma imkânı. Bu turumuzda Budapeşte’nin en ünlü ve eski restoranlarından birine giderek hem yemeklerin hem de Macar dansı ve müziğinin keyfini çıkaracaksınız. Sizlerde şovun bir parçası olabilirsiniz. Geceleme otelimizde.
Ekstra Çigan Gecesi: 50 Euro (Kişi Başı) (Ulaşım, rehberlik, 4 çeşit yemek, sınırsız içecek dahildir.)

2.GÜN BUDAPEŞTE – Budapeşte Şaheserleri - Estergon - Visegrad – Szentendre Turu (FİYATA DAHİL)
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Budapeşte Şaheserleri - Estergon - Visegrad – Szentendre – Tuna Nehri tekne turu. Budapeşte şaheserleri turumuzda şehirde görülmesi gereken tüm noktaları rehberinizin eşliğinde şehrin merkez caddelerinden, Tuna kıyılarından, tarihi köprülerinden ve meydanlarından geçerek Kale bölgesini, Balıkçılar Tabyasını, Matyas Kilisesini ve Budapeste resmini en iyi görebileceğiniz ve çekebileceğiniz Citadella tepesine çıkacağız. Budapeşte gezimiz sonrası Estergon Katedralini, Osmanlı’dan kalan kalenin kalıntılarını geziyoruz. Ardından bir ortaçağ kalesi ve aynı zamanda av şatosu olan ihtişamlı Visegrad’ı ziyaret ediyoruz. Daha sonra alışveriş için ‘Szentendre’ isimli bir kasabaya gidiyoruz. Macarların sanatçılar ve artistler kasabası olarak isimlendirdiği Szentendre’de el işi örtüler, kristal, porselen ürünler, hediyelik eşyalar, macar kozmetik ürünleri, kremler gibi pek çok şeyi bulabileceğiniz bu kasabada alışveriş yapabilirsiniz ve Tuna Nehrine karşı kafelerden birinde kahvenizi yudumlayıp zaman geçirebilirsiniz. Rehberinizin bilgilendireceği saatte Budapeşte’ye transfer. Akşam Tuna Nehri’nin ikiye böldüğü, Avrupa’nın incisi Budapeşte’yi nehirden izleme fırsatı bulacağınız Tuna Nehrinde tekne turu yapacağız. Avrupa’nın en iyi ışıklandırılan şehrinde Tuna Nehrinden müthiş fotoğraflar çekerek unutulmaz anlara tanıklık edeceğimiz turumuzu kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Tur sonrası özel otobüsümüz ile otele transfer. Geceleme otelinizde. 

3.GÜN BUDAPEŞTE – BRATİSLAVA – VİYANA (FİYATA DAHİL)
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Viyana’ya hareket ediyoruz. Yol üstü Bratislava turu. Slovakya Cumhuriyetinin başkenti ve en büyük şehridir. Tuna Nehri kıyısında yer alan şehir hem Avusturya'ya hem de Macaristan'a sınırdır. Dünyada bu şekilde iki devlete sınırı olan sadece iki tane başkent vardır. Şehir çok sayıda festivale ve ticari sergiye ev sahipliği yapmaktadır. Şehirde görülecek yerler arasında Bratislava nehir kıyıları,1529’da 1.Viyana Kuşatması öncesi Türk izleri, Bratislava Kalesi, St.Martin Katedrali, eski tarihi şehirde gezinti, Grassalkovich Sarayı, Parlamento Binası, Slovak Devlet Tiyatro Binası, Mozart’ın 6 yaşında Maria Theresa’ya ilk konserini verdiği tarihi bina görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zaman. Rehberinizin bilgilendireceğiz saatte buluşma ve Bratislava turumuzunda sonra Viyana’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışın ardından Viyana panoramik şehir turu. Viyana şehir turunda görülecek yerler arasında; Opera Binası, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Hofburg Sarayı ve Müzeler bölgesi bulunmaktadır. Turumuzu takiben rehberinizin anlatımlarıyla serbest zaman. Rehberinizin bilgilendireceği saatte otele transfer ve yerleşme. Arzu eden misafirlerimiz ile akşam ekstra organize edilecek Avusturya Grinzing Gecesi turumuza katılabilirler. Bu turumuzda Viyana merkezine 20 dakika uzaklıkta bulunan Grinzing kasabasının küçük ve şirin evlerinde, tipik Viyana Heuriger tarzı müzikleri eşliğinde ünlü şnitzelinin ve sacher tatlısının tadına bakıyoruz. Turumuz sonrası otelinize transfer ve geceleme otelimizde. 
Ekstra Avusturya Grinzing Gecesi Turu: 50 Euro (Kişi Başı) (Ulaşım, rehberlik, 3 çeşit yemek, sınırlı içecek dahildir.)

4.GÜN VİYANA – WİENERWALD TURU (FİYATA DAHİL)
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Viyana Şaheserleri Liechtenstein Şatosu, Seegrotte yer altı gölü, Mayerling av köşkü, Heilingenkreuz Manastırı, Baden kaplıca şehri, Schönbrunn Sarayı bahçeleri turumuz. Bu turda, önce Liechtenstein Şatosunu daha sonra maden ocağı iken bir patlama neticesinde icine su dolarak, yeraltı gölü olan ve II. Dünya Savaşı sırasında Nazilerin gizli savaş ucağı ürettikleri Seegrotte yer altı gölünü geziyoruz. Turumuzda yeraltı gölünde tekne ile gezinti de yapılacaktır. Ardından bir ortaçağ keşişhanesi olan Heiligenkreuz’u geziyoruz. Daha sonra “Mayerling Faciası”na konu olan ve bugün Carmelita rahibelerinin yaşadığı manastır konumunda bulunan Mayerling av köşkünü panoramik olarak görüyoruz. Daha sonra küçük ve şirin bir kaplıca şehri Baden’e geçiyoruz. Dünyaca ünlü Alman bestekar Bethoveen 1821 - 1823 yılları arasında yaşadığı, birçok eserine ilhan vermiş evini panaromik olarak görüp, burada verdiğimiz fotoğraf molasından ardından en son durağımız Kraliçe Sisi’nin Sarayı olan Schönbrunn Sarayının muhteşem bahçelerinde serbest zaman. Burada serbest zamanımızdan sonra Viyana merkezde transfer. Serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile klasik müziğin başkenti Viyana’da ekstra Viyana’nın ünlü klasik müzik konserlerinden birini izleme imkânı. Geceleme otelimizde.
Ekstra Viyana Konser Turu: 55 Euro (Kişi Başı) (Ulaşım, rehberlik, üst kategori konser bileti dahildir.)

5.GÜN VİYANA – CESKY KRUMLOV – PRAG (FİYATA DAHİL)
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Prag’a hareket, yol üstü Cesky Krumlov turu. Müthiş bir Orta Çağ Kasabası olan Cesky Kurumlov, Çekya‘nın değerli bir mücevheri olmakla beraber aynı zamanda UNESCO tarafından Dünya Mirasları listesinde yer alan bir kasabadır. Kominizm’in en koyu dönemlerini yaşamış Cesky Kurumlov, 1990’lardan itibaren tekrar yeniden doğuşunu yaşamış ve güzelliklerini ziyarete gelen tüm misafirlerine yansıtmıştır. Cesky Krumlov`a hayran kalacaksanız. Tur sonrası Prag yolculuğumuza devam ediyoruz. Prag şehir turumuzda Prag’ın ortasından geçen Vltava nehri, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde gotik tarzda 30 Aziz Heykeli ve Prag manzaraları ile meşhur Charles Köprüsü, Turistik Karlova Caddesi, eski şehir meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12 Havari bulunan tarihi Astronomik saat kulesi, TYN Kilisesi ve dünyaca ünlü markaların mağazalarının bulunduğu Paris Caddesi, görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası serbest zaman ve otelimize transfer. 

6.GÜN PRAG – Prag şaheserleri - Loket - Karlovy Vary turu (FİYATA DAHİL)
Sabah kahvaltısının ardından Prag şaheserleri – Vltava tekne turu - Loket - Karlovy Vary turu. Prag şehrini tepeden en iyi noktadan görebileceğimiz Cumhurbaşkanlığı Sarayını, yapımının 600 yıl sürdüğü neo-gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barındıran St. Vitus Katedralini, Prag’ın en şirin ve tarihi evlerinin bulunduğu meşhur Altın yolu yürüyerek sanatçı, zanaatkar ve entelllektüellerin yaşadığı evleri, Franz Kafka’nın evini, çeklere göre Dünya’nın en dar sokağını, Vltava nehri kıyılarından Charles köprüsünü en iyi fotoğraflayabileceğiniz noktadan keyifli bir yürüyüş ile gezinti yapacağız. Vltava kıyısından bineceğimiz 1 saat sürecek tekne turumuzla Vltava nehrinden şehri görme fırsatımız olacak. Şehrin görülmesi gereken tarihi ve turistik noktalarını gördükten sonra özel otobüsümüz ile Batı Bohemia Karlovy Vary bölgesinin en önemli turistik noktalarından biri olan Loket Kasabasını ziyaret edeceğiz. Gotik mimarinin en güzel örneklerinden biri olan Loket kalesi ve şehrini panoramik olarak göreceğiz. Ayrıca James Bond köyü olarak da bilinen Loket kasabası ünlü Casino Royal filminin bazı sahnelerinin çekildiği meşhur bir kasabadır. Loket gezimizin ardından 15 km sonra Çek Cumhuriyeti'nin kaplıcalarıyla ünlü şehri Karlovy Vary yolculuğumuza rehberinizin keyifli anlatımlarıyla devam ediyoruz. Kentte sıcaklıkları 30-72 C arasında değişen 12 içmece termal kaynak bulunmaktadır. Atatürk’ün 1918’de kaldığı oteli, Dvorak`ın, Mozart`ın, Göthe`nin, Beethoven`ın, Puşkin`in evlerini görecek,12 farklı içmece termal suyun çıktığı galerileri ziyaret edeceğiz. Ayrıca kristal, porselen, granit, kehribar taşlarının, diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının ve kozmetik üzerine meşhur çek kremlerinin satıldığı turistik fabrika satış mağazalarından alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız. İçilebilir termal özelliği olan doğa harikası Karlovy Vary’de birbirinden şifalı ürünlerin, kremlerin satıldığı mağazaları rehberiniz eşliğinde gezebilirsiniz. Tur bitiminde Prag’a transfer. Prag’a varışımızın ardından serbest zaman. Akşam rehberiniz tarafından düzenlenecek Ekstra Ortaçağ eğlencesi ve yemeği. Bu turumuzda 600 yıllık bir handa yer alan ortaçağ restoranında, ortaçağ dönemine ait kıyafetler giymiş müzisyenler, dansçılar ve aktörlerin muhteşem şovlarını izlerken aynı zamanda Çek mutfağının yerel tatlarını deneyerek Çeklerin meşhur içeceklerini ve ev yapımı yemeklerinden tatma fırsatı yakalayacaksınız. Gecenin sonunda otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
Ekstra Ortaçağ eğlencesi ve yemeği: 65 Euro (Kişi Başı) (Ulaşım, rehberlik, 5 çeşit yemek, sınırsız içecek)

7.GÜN PRAG – Dresden (Almanya)  (FİYATA DAHİL)
Sabah kahvaltısının ardından Dresden (Almanya) - Elbe Nehri tekne turu. Bu turumuzda Prag’a 150 km mesafedeki Elbe’nin Floransa’sı olarak adlandırılan muhteşem tarihi yapılarıyla Dresden şehir merkezini, Fraunkirche’yi, Zwinger Sarayını, Brulshl Terası, Kral yolu, Elbe Nehri, Martin Luther heykeli, Hof kilisesi, Semper Operası, eski şehir meydanı görülecek yerler arasındadır. Ardından Doğu Almanya’nın en güzel şehirlerinden olan ve UNESCO tarafından dünya mirası koruması altına alınan şehirde alışveriş ve gezinti için serbest zaman. Dünyaca ünlü elektronik, giyim, çikolata gibi markaların en kaliteli ve uygun fiyatlı ürünlerini gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz. Elbe nehrinde tarihi buharlı tekneler ile unutulmaz bir tekne turu yapacağız. Tekne turumuz sonrası rehberinizin bilgilendireceği saatte Prag’a otelimize transfer. Akşam rehberiniz tarafından düzenlenecek Ekstra Çek Gecesi eğlencesi ve yemeği. Bu turumuzda şehrin en turistik restoranlarından birinde yabancı turistler ile eğlenebileceğiniz Çek yerel dansları, müzikleri ve yemeklerini tadacağımız keyifli bir gece geçireceğiz. Gecenin sonunda otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
Ekstra Çek Gecesi eğlencesi ve yemeği: 50 Euro (Kişi Başı) (Ulaşım, rehberlik, 3 çeşit yemek, sınırsız içecek)

 
8.GÜN PRAG - İSTANBUL
Sabah otelde alınacak kahvaltısının ardından rehberinizin bilgilendireceği saatte Prag Havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve uçuş işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları tarifeli seferi PC302 seferi ile 16.15’de İstanbul’a hareket. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından İstanbul’a 19.50’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
20.08.2022 / 27.08.2022
()
3* & 4* OTELLER
549.00 EUR
759.00 EUR
549.00 EUR
0 - 2 Yaş 150.00 EUR
2 - 12 Yaş 549.00 EUR
27.08.2022 / 03.09.2022
()
3* & 4* OTELLER
549.00 EUR
759.00 EUR
549.00 EUR
0 - 2 Yaş 150.00 EUR
2 - 12 Yaş 549.00 EUR
03.09.2022 / 10.09.2022
()
3* & 4* OTELLER
549.00 EUR
759.00 EUR
549.00 EUR
0 - 2 Yaş 150.00 EUR
2 - 12 Yaş 549.00 EUR
10.09.2022 / 17.09.2022
()
3* & 4* OTELLER
549.00 EUR
759.00 EUR
549.00 EUR
0 - 2 Yaş 150.00 EUR
2 - 12 Yaş 549.00 EUR
17.09.2022 / 24.09.2022
()
3* & 4* OTELLER
549.00 EUR
759.00 EUR
549.00 EUR
0 - 2 Yaş 150.00 EUR
2 - 12 Yaş 549.00 EUR
24.09.2022 / 01.10.2022
()
3* & 4* OTELLER
549.00 EUR
759.00 EUR
549.00 EUR
0 - 2 Yaş 150.00 EUR
2 - 12 Yaş 549.00 EUR
01.10.2022 / 08.10.2022
()
3* & 4* OTELLER
549.00 EUR
759.00 EUR
549.00 EUR
0 - 2 Yaş 150.00 EUR
2 - 12 Yaş 549.00 EUR


Tekne & Müze girişleri tur esnasında isteğe bağlı olarak rehbere ödenecektir-
Prag kalesi- Vitus katedrali, Vltava nehri tekne turu, Elbe nehri tekne turu, Avrupa’nın en büyük yeraltı gölü Seegrotte yer altı gölü tekne turu, Estergon kalesi-Estergon Bazilikası, Tuna nehri tekne turu rehberlik yerel hizmetler ve otobüs transferleri dahil 150 Euro’dur.
0-2 Yaş çocuk ücretsizdir. 2-12 yaş %50 indirimlidir.

-Gündüz turlarımızda öğle yemeği paketi-
Karlovy Vary, Dresden, Cesky Krumlov, Wienerwald, Bratislava, Estergon turlarımızda toplam 6 öğle yemeği paketi kişi başı indirimli fiyatı 200 Euro’dur. Öğle yemeklerinde şehirlerin yerel restoranlarında ve en ünlü yemeklerinden oluşan seçkin menüler kullanılmaktadır.
0-2 Yaş çocuk ücretsizdir. 2-12 yaş %50 indirimlidir.

-Yemekli, Yerel showlu, Canlı Müzikli Gece Turları paketi-
Ortaçağ Gecesi, Çek Gecesi, Avusturya Grinzing Gecesi, Macar Cigan Gecesi toplam 4 akşam yemeği indirimli fiyatı kişi başı 200 Euro’dur. Tüm restoranlarımız turistik grupların gittiği şehirlerin en popüler, tarihi mekanlarıdır. 
0-2 Yaş çocuk ücretsizdir. 2-12 yaş %50 indirimlidir.

 

 

ÖNEMLİ BİLGİLER
1.    Bu turumuzu satın alan misafirlerimizin Schengen vizesi olması gerekmektedir. 
2.    Sivil Havacılık kanunları (Lahey kanunları) çerçevesinde havayolları uçuş saatlerinde ve kullanacağı havalimanında güncelleme yapabilir. Uçuş saatlerinin 48 saat önce misafirlerimiz tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat ve havalimanı değişiklikleri ve olası rötarlardan acentemiz sorumlu tutulamaz. 
3.    Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden ve aksamalardan acentemiz sorumlu değildir. 
4.    Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, acentemiz sorumluluğunda değildir. 
5.    Rezervasyon için kişilerin isim ve soyisim, doğum tarihi, T.C. kimlik numarası ve Pasaport numarası detaylarının seyahate çıkacağı pasaporttaki şekliyle acentemize yazılı olarak bildirmesi gerekmektedir. Tüm rezervasyonlar, bu detaylar doğrultusunda yapıldığından olası herhangi bir iptal yâda değişiklikte karşılaşılabilecek cezai tutar kişilere yansıtılacaktır.
6.    Turumuzun otel kategorileri 3* & 4* otellerdir. Otellerin merkeze uzaklık mesafesi maksimum 5 - 35 km'dir.
7.    Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan daha uzak mesafede olabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
8.    Otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak servis edilmektedir ve genelde kontinental olarak servis edilen kahvaltı; tereyağı, reçel (marmelat), ekmek, çay, kahve ve meşrubattan oluşan bir menüyü kapsamaktadır. Otellerin yoğunluk durumlarına göre grup kahvaltıları ayrı salonlarda verilebilir.
9.    12 Yaş altı çocuk fiyatı; 2 yetişkinle aynı odada kalındığı takdirde geçerlidir. Üç kişilik odada; 3. yatak ilave yatak olup, açılır - kapanır yatak şeklindedir. Diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.
10.    Ekstra turlarda 0 - 4 yaş çocuk ücretsizdir. 4 - 12 yaş arası çocuk %50 indirimlidir.
11.    3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. İlave yataklar açılır - kapanır yataklar olduğundan tur katılımcısı 3. kişi ve / veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.
12.    Acentemiz gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını, içerik aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
13.    Otel isimleri "ve benzeri" şeklinde verilmektedir. Konaklamanın yapılacağı otel bilgisi tur hareketinden 2 - 3 gün önce verilmektedir.
14.    Turların, acentemiz dışında kalan sebeplerden (yolların kapalı olması, hava koşulları, yerel otoriteler tarafından girişe ve gezilmeye izin verilmemesi, sınır geçişlerindeki yoğunluk vb.) ötürü aynı gün ve saatte gerçekleşmemesinden acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
15.    Yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
16.    Acentemiz, konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup, vizenin herhangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi gibi durumlar dâhilinde hiçbir sorumluluğu olmayıp tazminat hakkı doğurmamaktadır. İptal durumunda zaman fark etmeksizin vize ve sigorta ücretleri iade edilmemektedir.
17.    Vizenin en çok konaklama yapılan ülkenin konsolosluğundan alınması gerekmektedir. Aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
18.    Ziyaret edilecek ülkeye sorunsuz giriş yapılabilmesi için vize alınan pasaportun veya çıkış yapılacak olan pasaportun yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribatlara uğramamış olması gerekmektedir. Aksi takdirde pasaport polisinin sizi ülkeye almama hakkı mevcuttur ve bundan acentemiz sorumlu değildir.
19.    Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz, aksi takdirde kaybolan eşyalardan acentemiz ya da diğer servis sağlayıcılar (yerel acente, otel, otobüs firması vb.) sorumlu değildir.
20.    Reşit olmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.
21.    Acentemiz, misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.  Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Acentemizde saklıdır. Turun iptali durumunda Acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.

 

 

 • Pegasus Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul - Budapeşte / Prag - İstanbul arası uçak bileti, 
 • Havalimanı vergileri, 
 • 3* & 4* Otellerde 7 gece konaklama,
 • Sabah kahvaltıları, 
 • Alan - Otel - Alan transferleri, 
 • Tüm şehirlerarası transferler, 
 • Budapeşte, Viyana, Prag şehir turları, 
 • Prag şaheserleri - Loket - Karlovy Vary turu,
 • Dresden (Almanya) turu,
 • Cesky Krumlov turu,
 • Viyana Şaheserleri Wienerwald turu,
 • Bratislava turu,
 • Budapeşte Şaheserleri-Estergon-Visegrad-Szentendre turu,
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

 • Vize Ücreti, 
 • Seyahat sağlık ve vize sigortası, 
 • Yurtdışı Çıkış Harcı, 
 • Tüm otel ekstraları,  
 • Ekstra Turlar, 
 • Söfor ve rehber bahşişleri (isteğe bağlıdır),
 • Gündüz turları esnasında yapılacak turlarda müze, kale, tekne turları,
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ 20 EURO
  (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı(muafiyet) %20 oranındadır. Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına,ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.